Dzień marchewki

2018.10.18 - DZIEŃ MARCHEWKI W PRZEDSZKOLU

Dnia 18.10.2018 r.  w naszym Przedszkolu świętowaliśmy "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw, Przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył i wdrażał do prozdrowotnych nawyków. Dzieci były zachwycone obchodami, we wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwrócona była uwaga na to jak wiele potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin ma marchew i inne warzywa.

Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie. W tym dniu od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, a hol zamienił się w „marchewkowe pole”, bo tego dnia nawet stroje dzieci i pań miały kolor marchewkowy, a maluchy na głowach miały opaski z marchewką.

Na uroczystości można się było dowiedzieć się o licznych zaletach, szczególnie zdrowotnych, marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. A potem były marchewkowe konkursy i zawody. W naszym jadłospisie znalazły się tego dnia: marchewkowe przekąski i dania.

Dzieci miały okazję jeść marchewkę pod różnymi postaciami. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych chrupały surowe marchewki, piły sok marchewkowy i degustowały ciasto marchewkowe.

Dzieci uczestniczyły również w konkursach, bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach o marchewkach. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory.

W naszym przedszkolnym jadłospisie znalazły się tego dnia: ciasto marchewkowe, surowa marchewka oraz sok z marchewki.

Podsumowaniem „Dnia Marchewki był „Quiz wiedzy o marchewce”. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością tematu.

Nagrodą za konkursowe zmagania były  maleńkie marchewki.  PYCHAAA !!!!

Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!

Był to dzień radosny, pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także był okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów ,zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc  i współudział  w zorganizowaniu Święta Marchewki.