Dzielnicowy konkurs plastyczny

DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNY
„Polska to kraina, która się w sercu zaczyna"

W PRZEDSZKOLU NR 95 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
W WARSZAWIE,
6 listopada 2018 r.

„Polska”
Ryszard Przymus

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

W dniu 6 listopada 2018 r. w Przedszkolu nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I, odbył się drugi etap oraz uroczyste podsumowanie Dzielnicowego Konkursu Plastycznego  „Polska to kraina, która się w sercu zaczyna”.  W konkursie uczestniczyło 44 dzieci z 22 przedszkoli
i szkół podstawowych Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Naszymi gośćmi byli: Katarzyna Majdura - Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania, dyrektorzy przedszkoli, nauczycielki i dzieci.

Głównym celem naszego konkursu było uczczenie 100 -lecia odzyskania niepodległości, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na wykonaniu plakatu.  Piękne, oryginalne, biało-czerwone prace naszych uczestników zostały umieszczone na przedszkolnej wystawie. Podczas drugiego etapu,
w niesamowicie przyjaznej, radosnej atmosferze, śpiewając i słuchając  patriotycznych i ludowych melodii, dzieci wspólnie wykonały mapę Polski. Ozdobiły ją sylwetami i symbolami reprezentującymi miasta oraz regiony naszej Ojczyzny.  Zostały wykonane przepiękne prace, które zostały umieszczone na mapie Polski czyniąc ją piękną i kolorową. Bo Polska- Ojczyzna… to kraina, która się w sercu zaczyna!

Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie i do zobaczenia za rok!