Zajęcia

ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

RYTMIKA dla dzieci 3, 4, 5, 6- letnich: zajęcia muzyczno-ruchowe, prowadzone  przez osobę z wykształceniem muzyczno-pedagogicznym. Zajęcia mają na celu rozwój kulturalny dzieci poprzez ruch, śpiew oraz własną inwencję. Dzieci na rytmice uczą się piosenek związanych m.in. z aktualną porą roku, grają na instrumentach muzycznych, uczą się prostych układów tanecznych oraz poznają podstawowe elementy muzyki. Zajęcia pomagają rozpoznać u dziecka talent muzyczny, który ewentualnie można dalej rozwijać.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA dla dzieci 3, 4, 5, 6- letnich: zajęcia mają na celu harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę sprawności ruchowej dzieci. Zajęcia pomagają zapobiegać powstawaniu najczęściej spotykanych wad postawy, takich jak: okrągłe plecy, koślawe kolana, płaskostopie i boczne skrzywienie kręgosłupa. W czasie ćwiczeń wykorzystywane są różne przyrządy i przybory, np. piłki, laski, woreczki, szarfy.

JĘZYK ANGIELSKI dla dzieci 3, 4, 5, 6-letnich: to poznawanie języka poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, słuchanie historyjek, zabawy w kole. Dzieci powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, uczestniczą w zabawach, dzięki temu mają okazję oswoić się z językiem.

TANIEC dla dzieci 3,4, 5, 6- letnich: zajęcia mają na celu harmonijny rozwój wychowanków, dzieci uczą się układów tanecznych. W skład zajęć wchodzi aerobic, fitness, tańce ludowe, klasyczne, nowoczesne.

Za zgodą rodziców organizowane są zajęcia z katechezy.